Bir SushiCo İş Birliği: BunCo

Son bir kaç haftadır tam bir “junk food vegan” olarak beslendiğimi ve aslında bunu hiç onaylamadığımı belirterek konuya girmek istiyorum. Aslında BunCo’yu da yazmayı, hatta gitmeyi bile planlamıyordum. Bunların tek sorumlusu beyaz yaka iş stresi 🙂 Şaka şaka, yeme alışkanlıklarım ve stresle baş etme şeklim için kendi seçimlerimden başka bir şeyi suçlayamam. Bu junk food veganlığını ben kendi içimde ayrıca çözeceğim. (aka. ayrı konu)

Günün sonunda o BunCo’ya gidildi, iyi ki de gidildi. Vegan bir mekan değil ama veganları unutmamışlar. Sahibi eski SushiCo çalışanı, projesini de SushiCo ile geliştirmiş. Asıl özelliği olan pofuduk ekmek bun (bao) için pita desen olmaz, taco desen hiç olmaz. Uzak Doğu kültürüne özgü 3 defa mayalanarak yapılan bir ekmek ve mayalanma aşamasında da süt kullanılmıyor -sordum öğrendim. Siyah ve sade olan hariç hepsi veganlara uygun. Vejetaryenseniz sade de size uygun. Ama siyah asla! Ben pancarlı (kırmızı) ve ıspanaklı (yeşil) denedim. İkisi de inanılmaz güzeldi.

 

BunCo .     BunCo

 

Arasına tabii şu günlerde vegan alternatif olarak sadece falafel seçebiliyorsunuz. Adet fiyatı 11TL. Set menü seçenekleri de var: 2’li bun + patates gibi. Falafel dışında başka vegan alternatifler üzerine çalışıyorlarmış. Bugüne bugün Ellon Musk, Bill Gates gibi isimlerin  inanılmaz para harcadıkları vegan projelere SushiCo da kayıtsız kalmamış :)))

Çalışanların ve sahibinin iletişimi oldukça sıcak, rahat sohbet edebiliyorsunuz. Sadece barbekü sosu olarak Calve kullanıyorlardı. Ben Calve’nin içerisinde hayvansal ürün olduğunu belirttim. Değiştireceklerini, fark etmediklerini söylediler. Umarım unutmazlar 🙂

**Bonus: Yemek kartları geçiyor. Koşun proleterler!

BunCo Adres:

Osman F. Seden Sok. Kılıçhan Apt. No: 6/1, Teşvikiye 

Telefon:(0212) 236 01 00

Zomato linki burada