Muz Kabuğu ile Doğal Diş Beyazlığı

Doğal Diş Beyazlığı30 yaşına gelince sebebini anlamadığım bir şekilde dişlerimde lekelenmeler olmaya başladı, üstelik bir hafta gibi kısa bir sürede hemen hemen hepsinde. Yeme içme alışkanlıklarımda da hiçbir değişiklik olmamıştı. Kocaman gülmeyi çok seven, ön dişleri büyük ve tavşan dişli biri olarak resmen depresyona girmiştim. Hemen soluğu dişçide aldım, kurtar beni dedim. Allahtan dişçim bilinçli biriydi. Önce beni sakinleştirdi, sonra da lekelerin sebebinin mine tabakamın incelmesinden kaynaklandığı söyledi. Yaşlanmaya dair ilk belirtim olarak da  bu durum hayatıma damgasını vurdu. Neyse, çözüm olarak diş temizliği yapmayı önerdi. Sonucunda dişlerim tabii mis gibi oldu. Ben de yeniden mutlu oldum.

Ancak ne yazık ki bu durum sadece 3 hafta sürdü. 3 hafta sonra lekele yerine gelmeye başladı. Tabi ben de tekrar dişçiye koştum. Yeniden cila ile törpümsü bir işlem uyguladı. Bundan sonra hayatım böyle mi olacak dedim. Evet dedi. Ve işin kötüsü her seferinde aslında az az da olsa dişim üst yüzeyini inceltiyordum. Kısır döngünün böylesi!

Yine bir 3 hafta geçti. Lekeler baş göstermeye başladı. Bu işten sıkılmaya başladım. İnternette doğal neler yapabilirim diye araştırırken muz kabuğunu okudum. Veganlıktan ötürü zaten evde gırla muz stoğum var! Üst üste beş gün denedim. Ve gerçekten işe yaradı. Şu an her hafta en az bir gün uyguluyorum. Beyazlatma derdine kullanılan kimyasallar, dişçi kapılarında geçen zamanlar, acılar vs. hiçbirine gerek yok. Paranız da cebinize kalsın.

Muz Kabuğu ile Doğal Diş Beyazlığı Methodu

Önce muzu afiyetle mideye götürün. Sonra kalan kabuğun iç kısmıyla dişlerinize peeling yapar gibi masaj yapın. Ben saat tuttum; her seferinde 3 dakika 🙂 Bitirdikten sonra da diş fırçanızı ıslatıp karbonata batırın ve dişlerinizi ağzınız hala muzluyken fırçalayın. Umarım sizde de işe yarar 🙂