V for Veganka! Yaşasın Veganka!

Bir süredir hem iş yoğunluğundan hem de başka sebeplerden dolayı hiç yazamamıştım. Dönüşü bir şehir dışı vegan mekan yazısı ile  Veganka’yı anlatarak yapmak kısmetmiş.

23 Nisan’ın Pazartesi’ye gelmesi ile 3 günlük olan tatili değerlendirmek için Ankara’ya gittim. Gitmeden de instagram hesabımda Ankara’da vegan mekan olarak nereye gitmek gerekir diye sormuştum. İyi ki de sormuşum. Büyük bir farkla bir çok kişi Veganka’ya mutlaka gitmem gerektiğini yazdı. Gittiğimde de neden bu kadar önerildiğini anladım. O kadar huzur dolu bir yer yapmışlar ki, herhalde Ankara’da yaşasaydım her gün orada olabilirdim.

Lokasyon olarak Tunus caddesi üzerinde, ama dışarıdan sadece minik bir tabela görüyor. O yüzden bulma konusunda biraz zorlandık. Aklınızda bulunsun. Tabelalara iyi bakın derim. Merdivenlerden aşağıya indiğinizde şehrin temposundan uzakta bambaşka bir bahçeye çıkıyorsunuz. Çalışanlar çok güler yüzlü. Menü alternatifleri oldukça geniş. Yoldan geldiğimiz gözümüz döndü ve her şeyi yemek istedik.

Veganka Veganka Veganka

Porsiyonları da oldukça dolu dolu geliyor. Aklımda tatlı yemek de vardı ama ne yazık ki midede yer kalmadı. O yüzden ertesi gün gelip bir de tatlı yedik 🙂

 

Veganka Tatlı Veganka Tatlı

Ama ne yazık ki yemeklerindeki o güzel lezzeti tatlılarında yakalayamadım. Belki de benim damak zevkime uymadı, emin değilim. Yine de tüm detayları ile değerlendirildiğinde şahane bir yer olduğunu düşünüyorum.

Son olarak fiyatlandırma politikaların da ise her ürünün min – max aralıkları bulunuyor. Hesap geldiğinde ne kadar vermek istediğinizi siz seçiyorsunuz.

Veganka İletişim Bilgileri

Instragram: @vegankaveganka 

Telefon: 0 312 969 83 08 // 0 537 479 64 66

Adres: Çankaya Mahallesi, Tunus Caddesi No:49 Çankaya / Ankara